03

Фев
2018

Карпати, історія регіону

Автор:admin_otdyh/ 1110 0

Карпати, історія регіону

Щоб краще зрозуміти гуцулів та їхню історію, вникнути в їхню оригінальність та дізнатися про неповторні традиції, потрібно подивитися на корені виникнення тут особливої ​​культури та атмосфери, яка формувалася на цих територіях протягом століть. Група галльських (галичанських) племен ще в давнину перейшла через Геллеспонт (протоку Дарданелли) в Малу Азію і осів уздовж річки Галі заснувала державу – Галатію (саме до цих Галатів згодом звертався апостол Павло з посланням)

Частина Галатів пішла далі в Північну Палестину і оселилася біля озера Генісарет-так утворилася Галілея – країна Діви Марії, Ісуса Христа та всіх його учнів. Велика була друга хвиля, коли галли-кельти раптом вийшовши з серця Праукраїни, після знищення Гелона, рухаючись на захід, оволоділи землями аж до Лаби (Ельби), завоювали південь Європи. Про ці незаперечні факти розповідають багато істориків: Лівій, Страбон, Пліній, Йордан, Прокопій та ін.

Деякі вчені аналізуючи світову історію 1 тисячоліття до Р.Х., свідчать, що на Прикарпатті жили скіфи – кельти, які злилися зі скіфами – землеробами автохтонами, і там же жили «чисті» кельти, а не асимільовані з корінними племенами. Перші мали свою духовну столицю-святилище – місто Гелон, де панував культ Дажбога, другі мали інші вірування та звичаї та їх святилищем був протошумерський храм (нинішня кам’яна могила) де жерці молилися богам, головними серед яких був Один, і ІШТАРський цар Дарій. Після чого скіфи-кельти із земель Прикарпаття (Галичини) вирушають на південь-на Балкани та Малу Азію. (Можливо, саме могилу-курган знатного воїна-гала та розкопав Я. Пастернак на Кирилівській горі в Галичі, де ви сьогодні побачите Галичину могилу). А чисті кельти рушили на північний захід Європи, дійшовши до Ельби і навіть північний захід Європи, дійшовши до Ельби і навіть сучасної Англії. Згодом історики стали називати їх просто німцями.

Народ Галілеян всесвітньо відомий тим, що саме у його середовищі народилося християнство. Але римляни постійно переслідували їх, а Галілею перейменували на Тіверіаду (на честь імператора Тіберія), і, відповідно, Галілеян стали називати Тіверійцями. Втікаючи від римського переслідування та юдейського тиску на християн, вони залишали насиджені місця і йшли на північ, а потім рушили на прабатьківщину, землі Прикарпаття, схоже, що в низов’ї річок Прут, Дністер, Буг в 1-2 ст. н. Таким чином, на території південно-західної України сталося злиття Галілеян-Тіберців з місцевим населенням, внаслідок чого спочатку виникла Тивер, а потім стало потужне об’єднання племен під назвою Антський союз.

5-6 ст Анти займали майже всю територію України. Як показує відомий історик Михайло Брайчевський, грецьке «анти» – це те саме, що й «давньоруське» поляни, отже богатирі. Держава Антов протрималася майже 3 століття, з кінця 4 до 7 ст. Це була не просто держава, а Свята Земля, свого роду Мекка християнського світу, і центр європейської культури, де у могутній нації органічно поєднується свобода, повага до людини, віра в єдиного Бога та чітка державна організація. І ось ця  глибоко вкорінена у свідомість і підсвідомість потреба в українській державності, прагнення до свободи, глибока віра в бога і любов і повага до людини генетично збереглися у сьогоднішніх галичан від їхніх предків-Галілеян, як і в українському загалом. Про це свідчить і наша історія, коли Галицько-Волинська  держава проіснувала ще ціле століття після падіння Києва у 1240 році, коли ще більше 10 років чинила героїчний опір УПА після закінчення Другої світової війни, коли навіть у наш час галичани готові терпіти будь-який режим при зміні президентів, аби тільки існувала Українська держава

Тому й хотілося трохи заглибитися у одвічну історію, адже сьогодні перед нами відкриється не одна сторінка її давніх епох, ми проходитимемо зоною, на якій залишили свій слід наші предки, а скільки ще криється в ній загадок і таємниць споконвіку.

А ТАКОЖ:

Автобус Київ Курортне

Автобус Київ Залізний порт

Автобус Київ Скадовськ

Автобус Київ Коблево

Автобус Київ Кирилівка

Автобус Київ Генічеськ

Автобус Київ Бердянськ

Автобус Київ Буковель

Leave your comment

Please enter comment.
Пожалуйста Введите Ваше ФИО
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.