Яремче – діамант Гуцульщини

03

Фев
2018

Яремче – діамант Гуцульщини

Автор:admin_otdyh/ 1099 0

Яремче

Віки спливли
МовчатьКарпати сині
Дощі давно ворожу змили кров
В камінь Довбуша стоїть понині
Як та народна шана та любов.(Федір Малицький)

Славиться Яремче своєю старовинною історією, оповитою таємницями давнини, історіями про хоробрих повстанців, які рятували населення Карпат від знущань шляхти. Які виявляли доблесть, силу та хоробрість. Одним із них є легендарний Олекса Довбуш, який залишив за собою гарну народну пам’ять, а також скелі, до яких стікаються туристи та мандрівники з усіх куточків нашої великої України.

Шлях на гору Маковиця не близький, але чарівні краєвиди, таємничі урочища в яких раніше ховалися повстанці стоять того, щоб прогулятися старовинними лісами Карпат. Хто ж такі опришки, і звідки пішла така назва?

Є кілька варіантів:

1. «Оприск» перекладається як шматочок, частина скелі.Оскільки опришки ховалися в скелях.

2.От слова «оприч» що означало «окремо, осторонь». Цією назвою підкреслювалася незалежність та самостійність опришків від панства та шляхти.

У 16 столітті посилився гніт панства на простих людей. Не витримуючи високих податків, поборів та знущань чоловіки починають тікати до лісів. Для того щоб відновити справедливість і не дати повної свободи свавіллю панства ці загони починають нападати та атакувати багатих і заможних людей і відбирати у них незаконно півчинні гроші. Згодом ці кошти ділилися між побратимами і чати з них лунала бідному люду. Саме за це опришків ще називають Українськими Робін Гудами

Про Олексу Довбуша ще відомо, що сили він був незвичайною, з багатьох сутичок виходив він переможцем. У зв’язку з чим згадується легенда про те, як нагородив лісовий дух Олексу силою, і вбити його можна було лише золотою кулею з частиною його волосся. При прийнятті нових членів у команду – чоловіки мали пройти суворі випробування, серед яких і перевірка на чесність.

Як не крути, а вбитий великий ватажок опришків був через зраду Стефана Дзвінчука, свого товариша. Уряд, утсавши від стільки років погоні та пограбування багатих і заможних панів – назвав звільнення від усіх повинностей, і боротьба з земельним наділом тому, хто уб’є Довбуша.

Олекса був поранений дуже важко в плече, і потім був знайдений владою в лісі, закиданий гілками ялинки. Свідчень про його жорстокі клопоти не залишилося, але відомо, що його четвертували і розіслали частини тіла в різні куточки Карпат, щоб не кортіло. Як би там не було, Олекса Довбуш – жива легенда Яремчанщини. Народ складає про нього легенди, співає пісні та пише вірші. Ця людина житиме в переказах та народних легендах вічно. Ось таке воно – Яремче. Багате героями, оспіване в піснях і обмите водами швидкого Прута. Серед цих скель несе свої води та водопат Пробій.

А ТАКОЖ:

Автобус Київ Курортне

Автобус Київ Залізний порт

Автобус Київ Скадовськ

Автобус Київ Коблево

Автобус Київ Кирилівка

Автобус Київ Генічеськ

Автобус Київ Бердянськ

Автобус Київ Буковель

Leave your comment

Please enter comment.
Пожалуйста Введите Ваше ФИО
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.