03

Фев
2018

Карпати

Автор:admin_otdyh/ 1355 0

Карпати

Найдавніший регіон України. А що ми знаємо про історію цього регіону?

Повернемося до минулого….

Як твердив Геродот тут, у Карпатах, було створено царство Агафірсів, що проіснувало до приходу сюди різних племен і до переселення даків. Як переконують сучасні  дослідники : Кангін, Середа та ін. Починаючи з 6 тисячоліття до нашої ери Україна була на той час своєрідним етнотворчим котлом, де різні народи зростали та розповсюджувалися з усіх боків світу. Галли були одними з цих народностей. За свідченням видатного англійського історика та етнографа кельти – галли були предками сучасних галичан.

Галли народ Галілеї, всесвітньо відомої тим, що саме в цьому середовищі зародилося і розвивалося християнство. Але римляни постійно переслідували Галілеян, а Галілею перейменували на Тіверіаду. (На честь імператора Тіберія) Вони ж тікаючи від римлян, які їх переслідували і від іудейського тиску на християн йшли на північ, а далі прадідівські землі Прикарпаття в низини рік Прута, Дністра, Бугу та в 1, 2 у н.е. на цих територіях України відбулося злиття Галілеян тиверців із місцевим населенням. В результаті виник Тівер, потужний союз.

Згодом Римська назва «Тіверці» згасла, залишилася самоназва галілеяне-галичани. Гали від “шум”, “голос”, “гакати”. Тому й новий етнос “слов’яни” означав “Слово” голосно сказане. Мудрість, знання. Наприкінці 4 ст. у степах України з’явилися гуни, які дали поштовх новому етапу великого переселення народів. Спочатку вони підкорили сарматів, потім готові. Слов’яно-готські племена поклали край цьому завоюванню і Прикарпаття почали заселяти племена венедів з Верхнього подністрову, де почала формуватися слов’янська культура склавінів.

І в карпатських землях осідають нащадки древніх антів дуліби, тиверці, уличі. З кінця 9, поч. 10 ст. визріває племінне князювання білих хорватів. Якщо Волинь стала політичним центром Дулібівського союзу, то хорвати стали найбільшим племінним об’єднанням у середньому піднестров’ї. У 9 ст. вони були у зоні політичного впливу Першого Болгарського царства, яке підпорядковувало весь східно-карпатський регіон. У західнокарпатському регіоні у Верхньому Подністрові подібну політику здійснювала тодішня влада. У 1 статью 10 ст. утворюється Великохорватське князівство. У другій половині 10 ст, утворилося хорватське князівство, відоме під назвою «Велика Біла нехрещена Хорватія» (за Костянтином Багрянородним) Вона була «Білою» західною щодо Константинополя і нехрещеною на відміну від хрещеної Балканської Хорватії. Це була перша справді державна освіта на Прикарпатті. На землях Великої Хорватії будується ціла низка тепер уже державних (князівських) городищ, у тому числі й полісного типу. (Галич клірос) площею 5-50 га. К. Багрянородний підкреслював, що етнонім “хорвати” з грецького охоронця худоби (пастухи) з санскриту “розділені вітрами”, або горами, вони запозичили язичницький культ сонця. Великохорватські городища проіснували недовго. 30-45 років. російсько-хорватської війни. І перший похід на ці землі Володимира Великого у 981 р. Другий у 993 р. Київський князь змушений був повернутися зі сходу, так зі сходу йшли на Русів печеніги союзники хорватів.

Але хорвати фактично стали васалами Київської Русі та охороняли західні кордони її. Тому карпатський хребет став кордоном династії Рюриковичів та Пястів, Арпада. У середині 11 в. на околицях Київської Русі помітні ознаки питомої роздробленості. Зміцнілі економічно князі прагнуть повернути традиції місцевих самостійних політичних спілок князівств, які залежать від великосвітської влади. Наприкінці 11 століття на великохорватських землях відновлюється процес нового внутрішнього одержавлення, що затверджується створенням Ростиславовичами трьох князівств. Перемишльовського, Теребовлянського, Звенигородського, відновлюються і старі великохорватські столиці Перемишль, Галич, Теребовля, а також споруджується багато нових міст фортець. Як бачимо, історія показує нам Карпатський регіон з іншого боку. Саме тут виникали, змішувалися та вмирали етноси та народності, племена та народи. Саме тут зароджувалися засади народностей сучасної України. Формувався її національно-етнічний склад.

А ТАКОЖ:

Автобус Київ Курортне

Автобус Київ Залізний порт

Автобус Київ Скадовськ

Автобус Київ Коблево

Автобус Київ Кирилівка

Автобус Київ Генічеськ

Автобус Київ Бердянськ

Автобус Київ Буковель

Leave your comment

Please enter comment.
Пожалуйста Введите Ваше ФИО
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.