03

Фев
2018

ВОРОХТА

Автор:admin_otdyh/ 1154 0

Ворохта

Ворохта – зелена, прекрасна спортивна. Але навіть у історії Ворохти є сумні сторінки. Як нагадував свого часу історик Іван Кіп’якевич, історія залишиться не повною, якщо висвітлюватимемо лише факти, події, явища і забувати про двигунів історії – людей, особистостей, історичних постатей. З Ворохтою пов’язано чимало подій, пов’язаних із життям видатних людей України, а для багатьох воно було і залишається рідним будинком, батьківщиною. У 1905р. під час свята Гуцульщини у Ворохті гастролював театр “Русская беседа”. За участю Заньковецької, Садовського, Рубчака.

Можна згадати і жахливі події із життя Ворохти. У квітні 1920р. польський Кримінальний курінь придушив Гуцульське повстання – у Ворохті підозрюваних жорстоко били, змушували збирати кров із рота та носа та пити. У грудні 1938 року надвірнянське староство своїм рішенням припинило свою діяльність. А в 1940 р. почалися перші вивезення до Сибіру. Тож відрізняється польський шовінізм від Російського великодержавного? На церковному дворі є кілька пам’ятних знаків, на честь патріотів-українців, які були розстріляні німцями.

10 жовтня 1943 року німці ввели в Галичині надзвичайний стан, почали діяти так звані нахабні суди, військово-поліцейської безпеки. Почалися масові облави. Понад 350чол. Вивезли до Німеччини, 10 розстріляли біля залізничного переїзду у Ворохті. Причиною став фронт обстрілу на 11 км вузькоколійки у бік Заросляка, що зробив польський провокатор Марко Деренчук, а розстріляли українських патріотів.

О.Куницький з Ворохти, який був свідком страти, згадував як підло поводилися польські поліцейські. Вони закопували стовпи до яких прив’язували приречених, з них сміялися обпльовувати, коли патріоти перед розстрілом вигукували гасла за Україну, співали гімн. Знищених закопали в урочищі Лазор, біля Татарова, звезли їх останки, переховали в 1993 році в братській могилі в с. Надвірна, навпроти собору Благовіщення Діви Марії.

У старій церкві під час Другої світової війни мадяри зробили стайню, де коні всі гризли завдаючи шкоди будівлі. Літопис вузькоколійної залізниці розпочався з 1873 року, коли австрійський підприємець барон Леопольд переніс із Угорщини до Галичини побудував головний офіс до якого і підвів у 1883 році залізницю.

А ТАКОЖ:

Автобус Київ Курортне

Автобус Київ Залізний порт

Автобус Київ Скадовськ

Автобус Київ Коблево

Автобус Київ Кирилівка

Автобус Київ Генічеськ

Автобус Київ Бердянськ

Автобус Київ Буковель

Leave your comment

Please enter comment.
Пожалуйста Введите Ваше ФИО
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.